همچنین شرکت نینتندو (Nintendo) که تولید کننده ی بازی های رایانه ای می باشد کنسولی دستی را به نام DS3 توسعه داده است که به وسیله ی ان می توان به تماشای فیلم های سه بعدی پرداخت بدون اینکه نیازی به عینک سه بعدی باشد. شرکت توشیبا که از پیش تازان در زمینه ی تلویزیون های پیشرفته است جزو اولین شرکت های تولید کننده ی تلویزیون های سه بعدی می باشد که بدون نیاز به عینک می توان در انها به تماشای فیلم های سه بعدی پرداخت. ولی به نظر نمی رد که در ان عرصه موفق عمل کرده باشد چرا که بازار این تلوییون ها به دلیل قیمت های بسیار بالای انها به اندازه ی پی بینی شده خوب نبود و کمتر افرادی توانایی ماالی خرید چنین تلویزیون هایی را دارا بودند. هرچند برای مثال تلویزیون سه بعدی تولید شده توسط شرکت ال جی که ظاهر بستیار باریکی دارد و ساخته شده از LED می باشد به نظر موفقیت نسبی در بخش فروش خود کسب کرد ولی تحلیل گران همچنان بر این باورند که بازار این تلویزیون ها با شکست مواجه شده است.

در زمینه ی فناوری فیلم های سه بعدی فیلم ها و کارتون های زیادی به بازار عرضه شده است که میتوان برای مثال از آلیس در سرزمین عجایب، آواتار، Cyberheidi 3D ،Fly Me to the Moon، برادران جونز: تجربه کنسرت سه‌بعدی، Begynnelsen ، ماجراجوی آفریقا: سفر شکاری در اوکاوانگو و Adventures in Animation 3D نام برد.

اِنویدیا (nVidia Corporation) یک شرکت آمریکایی و پیشگام در امر تکنولوژی‌های کارت‌های ویدئویی، گرافیکی، ایستگاه‌های کاری، رایانه‌های شخصی، handheld و… در سرتاسر جهان است که چندیست به فناوری ۳ بعدی روی آورده و با همکاری با چند شرکت دیگر از قبیل Dell , Fujifilm , Sony , BenQ, Acer  و … توانسته است دست به توسعه ی لپ تاپ های ۳ بعدی بپردازد. لپ تاپ Envy 17 3D اولین لپ تاپ با فناوری سه بعدی ست که به بازار عرضه شده است. این لپ تاپ با مشخصه های صفحه ی نمایش ۱۷٫۳ اینچ، پردازنده ی مرکزی i7، رم ۶ گیگا بیت و هارد ۶۴۰ گیگا بایت با گرافیکی تولید شده ی شرکت انویدیا می باشد.

البته با وجود استفاده از تمامی این امکانات در این لپ تاپ شما هنوز باید برای تماشای فیلم های سه بعدی و یا بازی های سه بعدی از عینک سه بعدی مخصوص استفاده نمائید.

بررسی نحوه ی ساخت تصاویر سه بعدی

نرم افزار های متفاوتی معرفی شده که از طریق آنها می توان به ساخت تصاویرهای سه بعدی پرداخت. این نرم افزار ها ابتدا به صورت رایگان برای جلب نظر افراد نیز ارائه شد که به مرور با توسعه یافتن آنها ارائه ی انها نیز اقتصادی تر گشت. به طوری که نرم افزار های فراوانی برای ساخت تصاویر به بازار عرضه گشتند. نحوه ی کار با این نرم افزار ها نسبتا ساده است به طوری که تنها با چند کلیک ساده می توان تصاویر را به صورت سه بعدی تبدیل کرد. به طور کل گسترش صنعت سه بعدی سازی با سرعتی پیش رفته است که اینک در نمایشگاههایی از قبیل CES می توان شاهد رقابت انها با یکدیگر بود.

مرکز خرید